Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 03. 2010.   #34
Mladjo
Mladen Milentijevic
Professional
 
Avatar Mladjo
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Sweden
Poruke: 224
Hvala: 43
21 "Hvala" u 21 poruka
Mladjo is on a distinguished road
Default

Meni je wordpress pomogao da naucim php i jos mnoge druge stvari. Trenutno imam svoj wp framework in development. Nikada mi nije padalo na pamet da pisem to od pocetka. Koristio sam na pocetku default theme (jos uvek najbolja) i gotova resenja tipa copy paste. Sa vremenom sam uvideo kada sam poceo da razumem taj kod da tu moze mnogo toga da se popravi. Onda sam ta gotova resenja poceo da modifikujem, oduzimam i dodajem. Trenutno recimo u wp theme opcijama imam skroz prepisan text i text field a moj napisan select i checkbox, modifikovan upload i moj color picker izmedju ostalog. Ceo sistem za images sam na pocetku preuzeo od http://justintadlock.com/archives/20...rdpress-plugin pa mu dodao timthumb i napravio output za samo link, za lightbox itd. I tu je negde bar polovina mog pisanog koda. Na hard disku imam sve wordpress plugins i kad nesto treba da resim prvo tu radim search in files. Onda odlucim kako cu dalje. Kada koristim tudju themu za klijente koristim je samo zbog dizajna i eventualno zbog java script. Onda dodam moje opcije, ili obratno.
Kad god imam vremena citam knjige i pisem neki kod cisto da vidim kako to radi.
__________________
Mladen Milentijevic
Mladjo je offline   Odgovorite uz citat