Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 03. 2007.   #147
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Zadovoljstvo mi je da napisem da Humanost.org konacno dobija posetu koju zasluzuje. Ovo je ujedno i mala skola za online kampanje i banere.

Verovatno vecina od vas znaju kako izgledaju Flash promo baneri za Humanost.org Devojka sa lutkom sa tekstom Da li si human pa onda Humanost.org Zbog tragicne sudbine koja je zadesila malu, preslatku devojcicu Katarinu Kranjc koju je udario auto koji je isao 120 km/h napravljeni su novi baneri posebno za promovisanje akcije pomoci Katarini i postojeci baneri na B92 sajtu su zamenjeni banerima za Katarinu. Banere mozete videti na vecini stranica na B92 sajtu.

Mogu da kazem da sam se jako prijatno iznenadio efektima kampanje kako zbog efektivnosti samih banera tako i zbog odziva. Posle uobicajenih malog CTR od 0.04 na prosle Humanost.org banere CTR sa novim banerima je takva da je sledeci:

160x300 baner, od juce do veceras prikazan oko 520 000 puta, otprilike 4000 klikova.
246x120 baner, od juce do veceras prikazan oko 170 000 puta, otprilike 3500 klikova (jos bolji nego prethodni)

Jos jednom, sa starim banerima je CTR bio oko 0.04 a sada sa 246x120 i preko 2% a sa 160x300 i pored toga sto je vec dosta prikazan oko 0.9% sto je isto jako dobro.

Poziv na akciju je mnogo veci na novim banerima, jako lepa slika devojcica, devojcica koja drzi ruke sklopljene u molitvenom polozaju, sa jako dobro izabranim bojama i tasterom da se klikne.

Juce i danas Humanost.org sajt ima preko 3000 jedinstvenih poseta dnevno, zvao sam zenu koja vodi akciju za Katarinu da cujem kako je Katarina, koliko im novca treba, sada se redovno cujemo preko mejla. Kaze da se dosta javljaju ljudi iz inostranstva koji su videli apel.

Do sada su se tri saradnika Tehnopolisa a inace clanovi na DPT odrekli svojih honorara za apele za pomoc na Humanost.org sajtu.

Odlucio sam da vise ne promovisem sam Humanost.org sajt nego konkretne akcije.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat