Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 04. 2008.   #23
Cartman
novi član
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Poruke: 9
Hvala: 3
0 "Hvala" u 0 poruka
Cartman is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Lalaland Pogledajte poruku
Da, upravo to i jeste poenta: jedno je rip-off a nesto sasvim drugo inspiracija. Na žalost, gde je granica, nije uvek lako ustanoviti. Ja sam stekla utisak da je pitchweis ( za ime) zapravo govorio upravo o inspiraciji koristeći rip-off termin. Na kraju krajeva, možda je to sve a difference without a distinction. U slučaju tako blatantne kradje što pominjete, i ja bih sasvim sigurno nervni slom dobila.
Za sitnije stvari sam prestala da se nerviram. Jedan tip nam je tako bio krao fotografije i to direktno sa našeg servera. Na kraju sam bila premestila fotke a na taj url stavila fotku sa natpisom da je fotografija preuzeta sa našeg sajta i da ga slobodno posete. Trebalo mu je šest meseci da otkrije šta se desilo a u medjuvremenu smo dobijali steady traffic and customers.
Desava mi se cesto da mi kradu fotografije i bandwidth,
jedan mod_rewrite smiruje vrlo brzo takve osobe, serviras im modifikovanu sliku prema referer-u i ne moras slike da premestas.
Moze i po principu 'bele liste' da se podesi, kako bi samo google images imao pravo da hotlink_uje npr
Cartman je offline   Odgovorite uz citat