Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 10. 2009.   #28
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao jablan Pogledajte poruku
Da rezimiram, nema razloga da i za PHP frejmvorke ne važi ista logika - ne uvode nikakav penalty, a donose baš dosta ušteda.
Slažem se, samo bih ja ovo ipak stavio uslovno: "ne uvode nikakav penalty". Ako ne uvode - onda super, ali ima ih koje se vuku samo zbog "zahtevnog" fw. Voleo bih da vidim neki veliki projekat sa velikim load-om koji koristi neki od pomenutih framework-a, ako imate neke primere - pošaljite (nema veze da li ste vi radili ili neko drugi).

Po meni, malo je mistifikovana reč "framework" zato izbegavam i da je koristim. Imali smo odavno neki izraz "hleb i mleko" za neke najobičnije stvari koje moraš da odradiš stalno, a smara te da ponavljanje iste radnje. Mislim da FW treba da te oslobodi tih muka, a za neke jako optimizovane stvari - mora da se radi custom. Naročito ne volim one automatski generisane querije, kada to vidim - naježim se.

Takođe, spominju se "code čistunci", baš mislim da takvima ne leže tuđi FW, uvek se nađe nešto što ti se ne sviđa.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat