Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 12. 2006.   #14
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Nije baš tako, to sad već ulazi u domen urbane legende

Istina je da su im dali da se presele, ali nije tačno da su im dali stanove odakle su ovi povadili parket i vratili se, već su im ponudili one kontejnere (kao oni radnički koje viđaš na gradilištima) što i nije nešto, ali je opet za ono njihovo kartonsko naselje Hajat. Problem je bio što se našao neko pametan i hteo da ih smesti u sred bloka 44, pa su se ljudi koji žive tamo pobunili - iskreno i ja bih - zamisli da ti sagrade ispred zgrade kontejner naselje u kojima treba da živi neko ko za početak nema osnovnu svest o higijeni i da u naselje dovlači kartone i razno đubre iz kontejnera. To je bila prava pobuna jedno mesec dana, čak su blokirali i ulicu Jurija Gagarina stanari okolnih zgrada.

Na kraju ni ovi nisu prihvatili kontejnere, ne znam šta su očekivali ? Da dobiju stanove?

Tu se stvarno ne radi o bilo kakvom rasizmu ni bilo čemu sličnom. Pa eto i oni jadni ljudi koji su se razbežali iz Bosne i Hrvatske, i oni žive u kontejnerima i radničkim naseljima već više od 10 godina. Opet, i oni sami su donekle krivci za takvu situaciju jer im je, koliko je meni poznato, nuđeno da se nasele u raznim krajevima srbije, ali su insistirali da ostanu u Beogradu (ni to ne razumem, kao da su u New York-u rođeni pa navikli na grad).

Ja opet ponavljam, da bilo ko od nas ode da živi recimo na košutnjak, kalemegdan, ušće... pa čak i pored gazele, ne da bi nas oterali odmah nego bi još završili sa nekom krivičnom prijavom ako nas u međuvremenu ne bi strpali u ludaru. E to je rasizam, ne prema ovima već prema nama - ovo je samovolja manjine i ne znam kako to već godinama niko ne želi da reši. A rešenje se sastoji iz tri reči: "marš odatle odmah".
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat