Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 12. 2009.   #37
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Da li mozemo svi da se slozimo...vidim da smo svi prilicno upoznati sa novim virusom, sto je normalno kod ovakve medijske eksploatacije.
Dakle da li mozemo da se slozimo na osnovu onoga sto je objavljeno sirom sveta
-da je smrtnost od ovog novog virusa manja od sezonskog,
-da su simptomi odnosno klinicka slika neuporedivo slabiji i podnosljiviji u odnosu na sezonski grip,
-da je virus nekoliko puta zarazniji od obicnog.

Ako se mozemo sloziti sa ovim, nalazim da za prosecno zdrave ljude i decu nema problema sa novim virusom.
Dakle nema potrebe za vakcinacijom.
Takodje, za hronicne bolesnike i za ugrozene grupe ovaj virus je opasan isto kao i obicni, s tim sto zbog svoje pandemijske zaraznosti mozemo ocekivati da ce vise takvih bolesnika biti zarazeno i imati komplikacije.
Dakle za njih vazi...obavezno se vakcinisati kao sto se uostalom vakcinisu i protiv obicnog sezonskog gripa.
Zakljucak - ponasajte se kao i svake jeseni pred sezonu obicnog gripa u zavisnosti jeste li ugrozena grupa ili ste prosecno zdrava osoba. Isto je i sa decom.
Ali, koliko ja mogu da zakljucim - zasto se ovaj virus toliko eksploatise sirom sveta? Mislim, samo zato sto ima pandemijski potencijal koji se javlja nekih 3-4 puta u sto godina. I tu je problem, ali ne kod obicnih ljudi nego kod kapitala...pandemija jako puno kosta svako drustvo - bolovanja, izgubljene zarade na nivou kompanija, drzava i sl.
Cela ova buka je samo oko novca koje su neki (drzave, kompanije) ukalkulisali da ce zaraditi, ali avaj, pandemija bi im mogla pomutiti racune.
Zato narode ajd na vakcinu da mi se dzep previse ne istanji zbog vaseg izlezavanja na bolovanju.
Boli njih patka za nas i nasu decu...njih lova muci.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" 3banchi za poruku: