Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 02. 2006.   #36
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Samo da ukratko razjasnim o cemu ja tacno pricam, posto je na temi bilo reci o vise stvari.

Sto se mene tice: ja nisam jos imao priliku da radim nesto gde se menja baza (imao sam i imam priliku da radim sa vise baza na jednom sistemu; nebitno za ono sto sam imao na umu). Ima nagovestaja da cu uskoro prvi put i to da radim, ali o tom kad se desi

Dalje, ja ne pricam o alatima za mapiranje objekata u relacionu bazu. Nisam to nikad radio te i to preskacem.

E ono sto JESAM radio jeste otprilike ovako: nove tabele u bazi - oko 50 tabela, pola od njih ima 30+ polja.

Citat:
Iz primera imam utisak da ti i dalje moras da znas koji objekat da instanciras (za svaku tabelu ima jedna klasa ako sam dobro shvatio?), a i onda da pozoves odredjenu metodu i kazes joj sta i sa kojim poljima da uradi. Meni se to cini kao drugaciji vid zapisivanja istih stvari koje bi radio iz SQL-a, i cini mi se da to moras da uradis za svaku tabelu, i za svaku akciju nad njom, bas kao i sa SQL-om, right?
Da, ako sam dobro razumeo. Za svaku tabelu/pogled imas jednu klasu.

Pazi sad, da ja dobijem mogucnost da iz aplikacije radim UPDATE/INSERT/DELETE/SELECT svake od tabela (kao i komplikovaniji SELECT) meni je potrebno, jednom kad su tabele (i pogledi, ako treba) u bazi gotove, tacno nekih 30 sekundi dok program generise te klase. I gotova prica.

Koliko je tebi vremena potrebno da za svaku tabelu imas istu funkcionalnost? Da je kod konzistentan, cist, pregledan i DOBRO testiran?

Ej bre, znas li koliko tu ima fizikalisanja?? I onda jos gledaj da nisi neko polje preskocio..? Zato i pitam: kako bi ti to uradio, koliko vremena bi ti trebalo?

Kad ovo odgovoris, idemo dalje, nije tu kraj price: zato sam i pitao Gorana kako bi on uradio onaj slucaj koji sam opisao. Sve sa malo koda, jer mi se cini da vi olako preskacete neke detalje koji, bar mene, smaraju do zla boga.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 02. 02. 2006. u 00:34.
degojs je offline   Odgovorite uz citat