Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 08. 2012.   #20
djipko
član
Certified
 
Avatar djipko
 
Datum učlanjenja: 03.10.2006
Poruke: 96
Hvala: 27
44 "Hvala" u 26 poruka
djipko is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao misk0 Pogledajte poruku
A i ta logika 'mogao sam izvuci vishe' mi je onako.. bezveze. Ti dodjes sa sa idejom koliko vrijedi tvoj rad, koliko tebi treba za zivot da ne razmisljas o parama. Ako i firmi odgovara taj iznos - sve super. Ako su oni mogli tebe i vishe platiti ali ti nisi vishe trazio, ko je tu pogrijesio?
Kazem i dalje da se razlikuje tvoja pozicija kad nemas posla i prihvatas bilo sta i kad mjenjas posao pa trazis bolje.
Pa naravno da sam ja pogresio. Ali ne vidim sto je logika bezveze. Ja to nisam rekao zato sto sam nezadovoljan platom, vec svojim pregovarackim sposobnostima

Samo sam hteo da kazem (sto i clanak koji sam linkovao kaze), da ne treba potcenjivati koliko mozes vise para da dobijes samo time sto pregovaras, sto si ti pokusao da diskreditujes i svrstas u sicu (licno ne mislim da je 20% malo - ako sam dobro upucen u plate developera u CH gde si ti, to moze biti jedan automobil godisnje - a mislim da je 50% itekako moguce u zavisnosti od raznih faktora).

I ne razumem sto je logika 'mogao sam izvuci i vise da sam bio pametniji' bez veze? Na kraju krajeva niko (od nas) ne radi samo za pare, i nisu one jedini faktor, ali su itekako promeljiva po koji se moze optimizovati. Stvarno ne razumem sto je bez veze logika?

Jos jednom, ako mene pitate - UVEK pregovarajte (da cak i ako ste bez posla i trazite ga na frku)!
djipko je offline   Odgovorite uz citat