Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 09. 2005.   #2
[nq]
web dude
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 912
Hvala: 46
24 "Hvala" u 21 poruka
[nq] is on a distinguished road
Default

He he. Ajd ja da ti odgovorim.
Prvo sto bi ja uradio je ostavio link da mi vidimo stranu. ( plus imas link )

-> razmena bannera (1)- Prikazuj tudje bannere cime ces zaraditi kredite za prikazivanje tvojih bannera na sajtovima iz razmene. Problem - polje sa rotirajucim bannerima ti narusava dizajn.

Apsolutno sam protiv. Od ovoga nema neke valjde. A i gomila banera ne izgleda pro na sajtu.

-> razmena bannera (2)- Dogovorom sa webmasteom nekog sajta prikazuj njegov banner a on ce tvoj


Zavisi skim.

-> prijavi sajt pretrazivacima

Da prijavi ih, ako sajt vec nisu pokupili sami. Tu i tamo sam citao da i nije bas pametno da se to radi, ali moje misljenje je da ne skodi.

-> ubaci link u direktorjum sajtove - Svrstaj svoj sajt u odgovarajucu kategoriju.

Da ubaci ih obavezno. Ako imase srece ubaci ga na DMOZ ( a ako nemas batali. ) Generalno 99 % direktorijuma ti nece doneti saobracaj ali moze da utice na tvoj PR.

-> plati reklamu na drugom sajtu (banner, sponzorstvo, google ads...)

Da. Adwords, svakako ako imas para. Banner, text link i sponzorstvo, e zato moras naci dobar sajt ( odgovarajuci )

-> plati reklamu u nekoj mailing listi


Samo ako su primaoci te liste tvoj niche i ako su pristali da primaju.
Ako ne to je onda spam.

-> kupi saobracaj - Cini mi se sumnjiva kategorija reklamiraja zbog mogucih prevara

Nemam iskustva sa ovim, cuo sam i da je prevara i da nije. Kad imas mnogo pecuraka mora da ima koja i da ne valja, ne ?
Ja cu da probam, pa cu da ti javim.

-> napisi url u svoj potpis na forumu u kome ucestvujes ili u dnu mejlova koje saljes

Naravno.

-> obezbedi prikaz tvoj novog sajta na nekom postovanom i posecenom blogu


Reklama, da ako je odgovarajuci i ima se para, no ako naletis da je neki blog a da ima tematsku vezu sa tvojim sajtom, i da ima lep PR, ne zaboravi da ostavis komentar!


-> backdoor stranice - Rizican nacin reklamiranja. Pravis stranice koje imaju jedinu funkciju da "slazu" pretrazivac i privuku sto vise posetilaca ma sta oni trazili. Mozes biti sklonjen iz rezultata pretrage od strane pretrazivaca.
-> spam - Rizican nacin reklamiranja. Saljes reklamne mejlove na koliko god mozes vise adresa. Primalac ima negativan odnos prema spam poruci, ne cita je, provajder ti zabranjuje da to radis koristeci njegove servere, u nekim zemljama ces biti krivicno gonjen.


ne.




Nadam se da sam ti pomogao.
[nq] je offline   Odgovorite uz citat