Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 01. 2007.   #3
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

U subotu mi je receno da im treba dva dana da rese problem. Neki sajtovi su sada vidljivi, ali je ping i dalje veliki.

Predlog kako resiti problem sa SBB:

Scenario 1: Nervozni ste i posao vam stoji - Stalozno ali odlucno pretite da cete doci za 5 minuta. Operater vas kulira. Izvinjavate mu se da ne mozete vise da slusate njegovo 'da li imate modem, da li je racunar ukljucen, da li koristite browser ili Nero za surfovanje...' i da je bolje da se vidimo uzivo. Pojavljujete se za 2 minuta i trazite da vidite operatera sa kim ste razgovarali. Tezina u kombinaciji sa blago do nekulturno povisenim glasom pomaze 'procesu'. Kada vam objasne da on nije nista kriv jednostavno kazete da ekipa resi to u narednih 3-4 sata ili zatvaram poslovnicu. Problem se resava u roku od 3-4 sata. Dva puta primenjeno, prvi put sam imao utisak da ce svi da dozive nervni slom.

Scenario 2: Niste u guzvi, posao moze da saceka ili da se odvija u otezanim uslovima, pozovete operatera, zamolite ga, snizenim glasom koji odise bezbriznoscu i tolerancijom, da vas ne stavlja na listu onih koji imaju problem i da vam jednostavno, ko drugu sto bi rekao, kaze kada ce problem biti otklonjen, jer vrlo dobro znam da sam 1573. po redu sa istim problemom. Odgovor ide od 'u toku dana', preko 'za 2-3 dana' do neverovatnih ali kasnije tacnih 'dve nedelje'.

Pozdrav i Srecna 2007.
oksite je offline   Odgovorite uz citat