Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 10. 2007.   #3
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Naravno, ali potrebno je onda definisati "referentnu tačku". Znači postoje razni projekti, ja sam pokušao da protumačim tvoj "setup", pretpostavljam da je to priča gde jedan investitor okupi ekipu i organizuje im prostor, računare, daje plate i sve ostalo (including free beer).

Neki realniji setup je da se pojavi investitor koji okupi ekipu koja već ima svoje računare i svoj prostor, ili rade od kuće. Samim tim i inicijalna cena pada prilično.

Mozda i najčešći setup je kada je investitor u stvari neko iz te ekipe pa okupi ortake (prijatelje) i naprave na "o-ruk" neki proizvod.

Ako si primetio ja sam dao marginu greške u proceni od čak 50%, pa računam ako neplanirani troškovi budu dodatnih 50% od planiranih, opet nikako da pređem neku cifru od 20+ k evra za najgori slučaj. A što se tvog drugog posta tiče, mislim da je ipak okrenut ka drugoj temi koliko god liči na originalnu.

Off Topic:
Samo da ne bude zabune, da rastumačim ona vremena postova, sinoć sam legao ranije pa sam ustao u 4 da bih radio... da ne bude da sam blejao celu noć i komentarisao
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 10. 10. 2007. u 08:41.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat