Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 11. 2006.   #110
dee
Domagoj Horvat
Expert
 
Avatar dee
 
Datum učlanjenja: 24.07.2006
Lokacija: Zagreb
Poruke: 502
Hvala: 22
10 "Hvala" u 8 poruka
dee is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za dee
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Elem, Pekić je ponudio i alternativni način tumačenja biblije, naročito čuda koje je Isus činio. Nausprot biblije, on tvrdi kako je slepac kome je Mesija podario vid, pobesneo, jer je kao starac koji je celog života preživljavao od prošenja sada osuđen na smrt od gladi pošto nikada ništa nije ni mogao da nauči da radi niti bi ga ko primio da radi. A sada niko više neće da mu udeli jer mu više ništa ne fali fizički.

Mislite i o tome kada mislite da ste humani ili da činite dobro delo...

Rekoh ja da mi ne pominješ crkvu... samo me provociraš
znas ono:

Kada devojka izlazi sa jednim, misli na drugog, a živi sa trecim - možete da se opkladite da ce sa cetvrtim napraviti petog!

...ali koliki god koeficijenti bili, svijet ce se uvijek vrtit oko zena

al salu na stranu, van nasih osobnih uvjerenja/iskustava/pogleda, razmisljao sam cisto pragmaticno. mislim da je ljudima generalno uvijek blizi pobozan covjek nego aktivist crvenog kriza. kazem opet, nemojmo ulazit u pricu o Crkvi, ona je nebitna jer ne bi ona 'radila'. 'radili bi' obicni ljudi (ko i uvijek ), pitanje je samo u okviru kojeg svjetonazora. a Crkvu sam predlozio kao predstavnika ( po meni ) najrasprostranjenijeg na ovim prostorima, samim tim i najefektnijeg. prosto to...
__________________
postoje ludosti bez kojih je nemoguce ljudsko dostojanstvo
dee je offline   Odgovorite uz citat