Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 11. 2007.   #7
Misha
profesionalac
Qualified
 
Avatar Misha
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 189
Hvala: 17
14 "Hvala" u 11 poruka
Misha is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
... a nije uopste naivno dodati thread podrsku (za apache je takav koncept jos uvek jaaaaako "experimental") ...
U pravu si za ove tehnicke prepreke ... al i dalje stoji da bi vrlo korisno bilo imati multi-threaded mogucnosti u web aplikacijama ... ova tvoja poenta koliko ce to tesko biti postici preko Apache-a moze samo da ubraza nekom odluku da sutne PHP ...

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
sasvim je u linux duhu da postoji vise "alata", koji svaki radi svoj posao dobro..
Anarhija mnogo lepo zvuci na papiru ... al ja licno ne bi voleo da mi zapadne neki projekat koji koristi Python gde mu odgovara, pa onda malo Perla, pa onda PHP-a ... valjda ne treba objasnjavati da je to generalno gledano Losa Stvar (TM) Pa tesko je odrzavati i aplikaciju pisanu u jednom programskom jeziku a kamoli u vise njih!

Treba izabrati najbolji jezik za posao, slazem se, al mesati jezike zato sto tvoj primarni jezik ne podrzava neki feature ne znam koliko je pametno ... a posebno ako neki drugi jezik podrzava sve ... mozda je pametnije promeniti primarni jezik ...

Btw, zato se i divim liku koji je napisao Rails ... bio je dovoljno hrabar da nacini izbor ne na osnovu zastupljenosti jezika nego kvaliteta ... Osim zastupljenosti stvarno ne znam koji bi tehnicki razlog PHP imao kao prednost ... a jednostavnost valjda nije presudan razlog za jednog pravog programera ...
Misha je offline   Odgovorite uz citat