Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 11. 2009.   #89
nikodije
novi član
 
Datum učlanjenja: 27.11.2009
Poruke: 1
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
nikodije is on a distinguished road
Default cirkus

morao sam da se registujem da bih izneo moje ustiske>

- 2007. Webfest bio je cirkus, cirkus je i danas.

- Sponzori se takmiče i dobijaju nagrade ? Mislim, kome(n)dija.

- 2009. Webfest kasni sa početkom, Drupal ih zajebava, emailovi za registraciju ne stižu ljudima, procedura glupo napravljena, listing sajtova takođe, potvrda na ličnoj stranici i sl. Znači sam sajt onih koji kreiraju je prikazao amatersku stranu osnivača odn. Agene, a ako su oni nekompetenti da naprave nešto valjano, kako su tek onda kompetentni da rade nešto na tu temu ?!

- Glasanje publike je bilo lako hakovati. EVO LIČNO PRIZNAJEM DA SAM ZA SVOJ SAJT JEDNOG DANA 15 PUTA GLASAO FAKEOVANJEM I MANIPULACIJOM EMAIL ADRESA i zamislite - sledećeg dana moj sajt je bio prvi "po glasovima publike"

- Ako je moj sajt sa mojih 15 glasova u toku dana doneo prednost njemu koliko je ljudi onda dnevno glasalo ??? 10, 8, 5, 3 ?

- Vidim da su i drugi to primetili i onda su krenuli da masovno glasaju za svoje sajtove jer kontrole poput IP check-a, email domain check.a i sl. nije bilo i mogli ste za sopstveni sajt da glasate dnevno i po 100x i da osvojite "pobedu publike" kao što su pojedini dokoni webmasteri sa viškom vremena učinili (nema potrebe da ih nabrajam, vidim da je i vama poznato i jasno)

- Ponovo su SPONZORI dobili nagrade, izljubili se i pohvalili se svojim (ne)delom u štampi na televiziji itd. U svakoj nagradnoj igri sa nekakvim propozicijama stoji da zaposleni, članovi porodice i sl. ne mogu učestvovati, ali ovde mogu i ovde se samonagrađuju.

- Agena je pokupila pare od bogatih sponzora ali nigde ne navodi finansijski izveštaj

- Mislim da je 2x dovoljno da se ovakav web fest proglasi propastom i kada bi Webfest pokušao na nekom zaista ozbiljnom takmičenju tipa http://mashable.com/owa/categories da konkuriše videlo bi se koliko je to grdno zavaravanje na globalnoj internet sceni.
nikodije je offline   Odgovorite uz citat