Pogledajte određenu poruku
Staro 30. 12. 2011.   #1
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default Koliki je iznos paušalnog poreza za Internet marketing/web dizajn/programiranjem

Zanima me koja je prosecna visina pausalnog poreza za ljude koji se bave internet marketingom/web dizajnom/programiranjem. Ili u koju kategoriju su vas smestili i da li su povecavali porez zbog nekih nerazumenih ostalih faktora. Npr da povecaju porez 100% zbog dobrih uslova na trzistu i slicnoh gluposti.

Kod mene je - sifra 74402, 10 000 poreza, druga grupa za pausalno
oporezivanje (odnosno 50%).

Pitam jer nisam siguran koliko ce mi biti porez tokom 2012, a deluje mi kao da ce biti dosta veci nego 2011. svakako da mogu da pitam u poreskoj upravi, ali njih nista ne sprecava da iako mi kazu jedno sada, da posle u junu napisu nesto drugo. I da mozda cak ispadne da mi porez budu veci od prometa.

To retroaktivno placanje poreza je nesto sto mi se opste ne svidja u nasoj ekonomiji. Logicno je da mi prvo kazu koliko treba da placam pa tek onda da odlucim da li mi to odgovara. A ne da budem prinudjen da placam 6 meseci skoro random odabranog iznosa koj moze da varira uzmedju 10 000 i 70 000 dinara.

Ako odlucim da pauziram sa radom, a i dalje imam neke poslove koje sam odradio ranije (dakle pre pocetka pauze) a jos mi nisu isplaceni, da li onda imam pravo da to primimm na racun firme iako je pauzirana u to vreme. Konkretno se radi o adsense/affiliate cekovima za koje treba 2-3 meeca od dana izvrsene usluge da legnu na racun.

Poslednja izmena od buksula : 30. 12. 2011. u 11:22.
buksula je offline   Odgovorite uz citat