Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 10. 2006.   #29
kerot
novi član
 
Datum učlanjenja: 23.10.2006
Poruke: 1
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
kerot is on a distinguished road
Default ja mislim...

kad nesto radis, i kad uopste pristupas ljudima zasto moras pristupiti sa svesnom razlikom u polovima i seksulanom tenzijom? ako je neko dobar u tome sto radi (ne ogranicavam se ni na jednu poslovnu sferu) moglo bi se bar na trenutak njemu pristupiti kao prema "bespolnom" i salusati ga. objektivnost je nesto sto se najteze postize, a o predrasudama i njihovom ukidanju makar i na sekundu i da ne pricamo... zbog ideje nastanka sveta i ukljucenosti oba pola u tu ideju, zbog njihove neophodnosti i razlicitosti, neke razlike nikada nece prestati da postoje. a sto je najbolje, i ne treba! ne mogu ja da se busam da radim na gradjevini kad moja konstitucija to ne podrzava.... ovo je samo primer, a ima ih i jos hiljadu. naravno da podrzavam zene da guraju sto vise mogu i sto dalje, ali to ne znaci po svaku cenu. feminizam je nesto skroz nepotrebno sto se pojavilo kroz istoriju. to je bio skroz pogresan nacin borbe, na taj nacin je navucena beda na vrat svim zenama koje hoce nekako, bilo kako, da se ostvare. u tom pokretu pristup je bio pogresan i suvise agresivan. ja ipak mislim da sve to treba ljudski resiti, a ne ja tarzan, a ti dzejn...to sto volis da radis i sto ti lezi je nesto sto je svojstveno tebi i samo tebi, bez obzira kako si upakovan. to je bitno... to je esencija tvog postojanja, tvoja svrha. a, to sto je danas sve iskomercijalizovano i sto se uspeh racuna samo ako ti donosi profit i sto te samo novcana nagrada zadovoljava, to je vec problem danasnjice i njenog potrosackog drustva, koje je ne zaboravimo stvorio covek i niko drugi. poenta je: glavu gore i napred svi smo isti. znam da sve ovo zvuci preterano utopisticki, ali opet kakvi snovi i ciljevi treba da budu...? a, sto se pak tice tehnologije i bilo kakvog ucestvovanja u njenom razvoju..to je stvar kreativne inteligencije. to je nesto sto je neopipljivo i apstraktno, pa ga ti zamisljaj i barataj njime ako znas... (kad kazem apstraktno mislim na sustinu tehna, energiju i njen protok, a ne pc.) tako da eto opet dokaza da ne mora samo jedan pol drzati monopol nad odredjenom naukom. bitno je i vreme u kom si rodjen, ako si dete tehnologhije, poznavaces je bio musko ili zensko...
kerot je offline   Odgovorite uz citat