Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 01. 2009.   #1
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default Comet server?

jel radio neko ozbiljnije sa Cometom? Koji bi mi server/framework preporucili, za upotrebu na php sajtu?

Treba mi, sto je vise moguce, real-time protok informacija sa sajta ka korisnicima (live bid sistem za aukcije), tako da su, koliko se ja razumem, opcije:

- 1sec polling sto ce da ubije server vec sa 500 korisnika, i tu nema mnogo pomoci, ali vidim da mnogi poznati sajtovi to tako rade
- comet ili long-polling, sa cim nemam ozbiljnog, high-traffic iskustva
- jabber platforma, sigurno najbolje, ali nemam ni vremena, ni budzeta da to sad razvijam

Sta vi mislite, ako pucamo na nekih par hiljada korisnika, da li je bolje ici klasican polling + skaliranje na puno servera ili Comet server ?
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat