Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 06. 2005.   #11
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Moram da se ispravim, nisu botovi "roknuli" server, niti je server uopšte bio down, problem je bio što sam ja bio blokiran i nisam mogao da pristupim ni jednom sajtu na serveru jer me je firewall blokirao iz nekog razloga koji pokušavamo da utvrdimo. Namešteno je da detektuje svaki pokušaj DoS i izgleda da sam ja previše vremena provodio na serveru pa sam "etiketiran"

Pošto nisam mogao da pristupim ni jednom sajtu, logično je bilo da pomislim da je server pao, pa sam ga 5-6 puta reboot-ovao i svaku put je bilo isto dok nismo isključili privremeno taj firewall.

Pretpostavka je bila da su botovi jer mi regularno podignu load servera, pošto se ponekada zakači i 700 botova istovremeno. Pogrešio sam. Sorry AskJeeves
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 12. 06. 2005. u 16:24.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat