Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 08. 2008.   #1
Nemanja Avramović
emperor Selassie
Grand Master
 
Avatar Nemanja Avramović
 
Datum učlanjenja: 20.10.2006
Lokacija: Mladenovac
Poruke: 754
Hvala: 361
576 "Hvala" u 88 poruka
Nemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko MSN za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko Yahoo za Nemanja Avramović
Default varijable automatski u sesiju?

Instalirao sam neku aplikaciju na EasyPHP kod drugara, i sad, kad se logujem imam ovako nešto:

PHP kôd:
$user $_POST['user'];
$pass $_POST['pass'];
mysql_blabla... //provera da li korisnik postoji i da li je tacan uneti password

session_start();
$_SESSION['user'] = $user;
$_SESSION['id'] = $id//izvuceno iz baze
$_SESSION['access'] = $access_level//takodje iz baze
... 
E sad, u skoro svim ostalim fajlovima se koriste ovi podaci koji su upisani u sesiju, ali kod ovog ortaka kad npr. setujem $user promenljivu koja nema nikakve veze sa $_SESSION['user'], promenljiva u sesiji ($_SESSION['user']) dobija vrednost koja je dodeljena promenljivoj $user. Druge promenljive (npr. $pera) se ne kopiraju na isti način u sesiju već samo one koje već postoje u nizu $_SESSION

Faktički, dešava se ovako nešto:
PHP kôd:
session_start();
$_SESSION['user'] = 'Avram';
$user 'Nemanja';
echo 
$_SESSION['user']; //ispisace: Nemanja 
Malo sam Googlao ali nisam našao ništa korisno, pa rekoh možda ovde zna zbog čega se ovo dešava (neko podešavanje u php.ini)?

Napominjem, to se samo kod ovog drugara dešava. Nema nešto mnogo fajlova tako da mi nije neki preteran problem da izmenjam imena promenljivih koje se nalaze i u $_SESSION nizu, ali mi se to ne sviđa zato što, kao prvo moram da editujem dvadesetak fajlova i u svakom da izmenim 5-6 promenljivih na X mesta, i kao drugo - zato što me zanima zašto se ovo dešava i da li može da se isključi to automatsko "preslikavanje"?
__________________
Moj portfolio sajtić | wat?
Nemanja Avramović je offline   Odgovorite uz citat