Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 12. 2009.   #32
filtod
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 27.07.2007
Poruke: 22
Hvala: 0
2 "Hvala" u 2 poruka
filtod is on a distinguished road
Default

Preventivno nema alternative.

Ostaje mogućnost da se u slučaju infekcije odmah primeni terapija antivirusnim lekovima. Ali svi lekovi imaju neželjene efekte, pa tako i antivirotici.



Citat:
Originalno napisao jasmanac Pogledajte poruku
Po meni je kljucno pitanje da li postoji alternativa?
Među lekarima godinama postoji neslaganje u pristupu preventivi kroz vakcinaciju. U našim medijima su se prethodnih godina čuli glasovi lekara koju važe za autoritete, koji su bili protiv bilo kakve vakcinacije dece. U USA postoje jake struje u različitim strukovnim udruženjima koje se protive ovakvom načinu preventive.
Ali vaš lekar zna najviše o vama ili vašem detetu. Da li postoji hronično oboljenje, kakvog je tipa oboljenje, da li postoji preosetljivost na neke lekove ili neka druga alergijska reakcija...



Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger Pogledajte poruku
Lekari, svi od reda, govore pacijentima da ne treba da se vakcinisu a pogotovo ne malu decu. Tako su rekli nama, tako su rekli i osobama koje poznajemo ili ih poznaju nasi prijatelji. Da ne bune zabune - to nije slucaj samo u Srbiji, vec je provereno i u Nemackoj. To opet ne znaci da su oni apsolutno u pravu.

FDA na glavi ima katastrofu iz sedamdesetih godina 20 veka. Vakcina protiv H1N1 napravljena je vrlo brzo, bez provere i to najviše kao politička odluka.
Epidemija je pogrešno prepoznata kao i pandemija iz 1918 i u paničnom strahu je napravljena velika greška.

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger Pogledajte poruku
Treba, takodje, uzeti u obzir da nisu sve vakcine iste. Pa tako npr. vakcina koja se daje u USA ne sadrzi boostere i skvalen jer FDA nije odobrila upotrebu skvalena u vakcinama. Postavlja se pitanje zasto, ako je sve to apsolutno sigurno.

Moja deca ne spadaju u rizičnu grupu, nemaju hronične bolesti, hvala Bogu, i smatram da nema potrebe za vakcinacijom. Ali nije mi bilo svejedno kad je pre neki dan moj sin imao 39 sa 2. Ok, temperatura je pala posle prve doze antipiretika i ako se radilo o novom gripu, prošao je blago.

Ali kod dece sa hroničnom opstrukcijom bolest može da se razvije sa komplikacijama i težim oblikom zapaljenja pluća i to sam imao prilkike da vidim u svom okruženju.
__________________
Filip Todorović
filtod je offline   Odgovorite uz citat