Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 01. 2009.   #24
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

Evo i ja da se javim kao neko ko brani studiranje i izmedju ostalog jos uvek nosi titulu studenta. Branim iz razloga sto stvarno mislim da mi je fakultet promenio zivot, pristup gledanju stvari, i omogucio da se povezem sa nekim ljudima koje ne bih tek tako, da sam odmah krenuo da radim uspeo. Prvo cinjenica da ste upisali isti fakultet povezuje vas sa ljudima koji slicno razmisljaju, zanimaju ih iste stvari i formirate licnu mrezu kontakata od izuzetne koristi u buducnosti, udruzujete se, akcijate kroz neke mini projekte... Radom kroz kojekakve organizacije poput AIESEC-a u kom sam ja bio, prosirite taj fakultetski krug ljudi i na drugim fakuletima i gradovima, upoznate razlicite ljude, cujete drugacije ideje, potpuno besplatno, bez previse sujete i sakrivanja svojih million dollar ideja, sto se kasnije dosta cesto susrece.

Drugo, status studenta u drustvu je izuzetno povlascen, oko fakulteta se stalno muvaju neke kompanije, organizuju kojekakve seminare pokusavaju da upoznaju mlade ljude i privuku ih u kod sebe, jos jedan niz kontakata koji se mogu jako lepo iskoristiti u licnoj karijeri.

Trece, imao sam srece da upisem fakultet poput FONa koji zaista daje sirinu svakoj osobi koja studira, od tehnickih znanja koja su diskutabilna mnogima, do onih neophodnih poslovnih znanja koje "pravi" geekovi priliko izbora precesto hejtuju. Znanja iz menadzmenta, ekonomije, marketinga su danas neophodna, da li se bavili programiranjem ili cepanjem drva, neko osnovno razumevanje istih vam mnogo moze pomoci u daljem razvoju karijere i boljem predstavljanju sebe prema licima koja bi mogla da vas zaposle.

I da ne nabrajam dalje smoricu, od cinjenice da vecina ljudi pocne da zivi sama, pa se prvi put suoci sa realnim zivotnim problemima, personal budgeting, real life situacije (spremanje hranje, ciscenje, popravljanje lavaboa u kupatilu ) do cinjenice da krenete ceniti informacije, da se snalazite sami, a ne keva i cale to da rade za vas itd itd...

Za kraj, nacicete posao i bez zavrsenog fakulteta, mene niko nije pitao za isti kada su mi nudili posao, ali ima to svojih prednosti, kao sto je ivanhoe rekao nikad ne znate kada ce doci neko veliki, pomisliti da ste cool i odbiti vas zbog tog nekima bezvrednog papira. A i, da se ne lazemo, nije toliko los studentski zivot...
__________________

eniax.net - malo pišem
@eniac - puno tvitujem
Eniac je offline   Odgovorite uz citat
4 članova zahvaljuje Eniac za poruku: