Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 12. 2011.   #6
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Licno bih voleo da upoznam nekoga ko se ne zove Goran Pilipovic a da je u stanju i da nesto lepo dizajnira i da istovremeno moze da napise dobar kod. Ukratko ako si kao i svi mi ostali onda ce ti dizajn bolje ici nego programiranje ili obrnuto tako da moras odabrati jednu od te dve stvari.

Sto se freelancinga tice, ako se opredelis za Web (a tu verujem imas najvise sansi) ne gine ti ucenje HTML-a i CSS-a a cak i kao dizajner ne gine ti i malo JavaScripta.

E sad kao Web programer imho najbolje je krenuti sa PHP-om jer se lako uci i najveca ponuda poslova postoji za njega, posle se mozes lako presaltovati na nesto drugo. Kada sam ja pocinjao (pre vise od 10 godina) naci posao sa Javom bilo je skoro nemoguce pa sam tada i poceo sa PHP-om. Od 2005 radim u firmi gde se PHP smatra must tehnologijom (radimo u PHP-u cak i stvari koje bi bilo logicnije uraditi u pythonu npr.) i nema tih problema o kojima @ivanhoe prica. Mislim da je kod nas plata za junior PHP programera cirka 1000 USD, opet zavisi i od obrazovanja itd.

Inace ako te interesuju mobilne tehnologije mozes cak probati i Android/iOS dev, ja licno nikako da sednem da radim nesto u tome ali to je next big thing (posle weba).
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat