Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 02. 2006.   #23
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao conica
Sa druge strane, ja smatram da se dva foruma mogu uporedjivati, ali samo ako se u pojedinim segmentima analize uzmu u obzir i neke cinjenice i njihov uticaj.
conica, ovde je prica svedana na mnogo nizi nivo tipa: ovaj je lepsi ovaj je ruzniji. Mozda treba preformulisati pitanje.

Znas, cesto me pitaju "zasto se ne reklamirate?". Pretpostavljam da znas koji je odgovor, da ne gusim vise.

Mozda gresim, ali ja bih ovakve radove vratio na doradu. Ne mora 35 strana, moze i 2, ali kvalitetnije od ovoga. Cak i da postavimo pricu o "takmicenju", mada mislim da sam pokazao da ne zelim takmicenje, ako nista drugo bar zbog onog google search - ne znam ni jedan forum koji omogucava pretrazivanje tema na "suparnickim" forumima, mogu da kazem da ja ne kapiram ostale kao suparnicke i na ovo pitanje DPT vs XXX treba gledati kao na kvalitativno a ne takmicarsko pitanje.

Znas, meni je bez veze da neko kaze da je DPT bolji zato sto je "lepsi". Ja onda to smatram kao promasaj. Ili da kaze da je ES bolji zato sto ima tema "od igle do lokomotive". Ili da je "DZ" bolja jer je pronasao 300 rezultata za query "Makro fotografija".

Treba se postaviti objektivno pa se za svaki forum postaviti u ulogu onoga koji je ciljna grupa. Zatim odgovoriti na pitanja, iz perspektive takvog coveka:

- da li mogu da nadjem ono sto me interesuje
- da li mogu da kvalitet foruma doprinosi mom znanju
- da li mogu da doprinesem kvalitetu foruma
- da li je kvalitet diskusija (i tehnicki i stilski i svaki drugi) primeren mojim shvatanjima
- usability (tu spadaju sve te price o bojama, menijima, layout, rasporedu informacija...)
- kakva je atmosfera na forumu
- da li osecam forum kao svoj i da li se osecam kao sastavni deo foruma.

I sve to iz ugla posetioca koji je ciljna grupa takvog foruma. Onda mozemo da uporedjujemo i DPT sa B92, i forum RTS sa SerbianCafe ....

Znaci, ovako subjektivno pitanje, jednostavnom analizom moze da postane koliko-toliko objektivno.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat