Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 02. 2006.   #18
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
bluesman
degojs, preterujes, FF je vrlo dobar browser, a to sto ima puno zakrpa i sto izlazi nova verzija svaki mesec... bolje da ne pokazem moj "Add/remove programs" i razne hotfix-ove Samo za Media Player imam 4 hotifix-a, pa opet mislim da je to sjajan software.
O čemu pričamo? Poredimo čitav Windows sa Firefoxom? Da li je to i približno iste veličine i kompleksnosti?

Gledaj, tu bajnu sigurnost možeš da imaš ako koristiš bilo koji browser samo da nije IE. Jednostavno, niko drugi nije meta napada toliko koliko IE (i Windows). Verujem da ćeš biti još sigurniji ako koristiš Operu umesto FF, a to veze nema mnogo sa brojem bagova. Ko piše exploite za Operu? Niko, tj. verovatno još manje nego za FF.

Citat:
Ilija
Razumem da je greška najverovatnije na njima jer nisu skinuli najnovije zakrpe (ili na MSu jer u tom trenutku zakrpe nisu bile dostupne), ali takav tip propusta u zvaničnoj distribuciji je jednostavno nedopustiv. Često nije bitna količina propusta koja se nađe u programu već njihova ozbiljnost (gore navedeni primer je kritičan).
Ma hajde? Koju verziju FF ti koristiš? 1.0.0? Kako da ne, a ima koliko da je izašla verzija 1.0.0?

Šta bi tek bilo da FF ima zastupljenost 90%? Da li bi i onda koristio 1.0.0 danas, a ne koristiš tu verziju ni ovako kad FF i nije meta napada?

Citat:
bluesman
Opet, drugi je problem ako odes na neki sajt, pa cak i warez, i nesto ti se instalira bez tvog znanja. To je jednostavno nedopustivo.
Aj bre da vidimo spisak tih sajtova konačno.

Pazi, nemoj sad da mi Googlaš 2 dana i daš jedan sajt, nego za 10 minuta da lepo daš linkove do npr. 10 sajtova, ako je to već tako uobičajena stvar.

Evo ja ću lično sve da probam, pa da izvestim. Dobrovoljno se javljam. Ajd baš da vidimo.

To smo tražili onomad na Advocacy na ES i nikad ništa. Onaj neki bosanac dao JEDAN jedini link sa exploitom koga smo rado probali i ispostavilo se da nije radio. Probavali smo praktično sve Windowse, a nije radilo čak ni na golom Windowsu 98 SE. Tek sa Windowsom 98 je exploit prolazio, ako se dobro sećam. Ej bre.. Windows 98.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 15. 02. 2006. u 04:14.
degojs je offline   Odgovorite uz citat