Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 05. 2010.   #6
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao buksula Pogledajte poruku
@mileusna Bio sam u poreskoj upravi i tamo su me posteno izlagali i rekli su mi da internet marketing agencija NIKAKO ne moze da bude pausalna - i da je tako po zakonu. Takodje su mi rekli da je porez samo 10% + 7-8 000. I kada sam pitao da li mogu da dizem novac sa tog racuna bez ikakvog dodatnog poreza rekli su da mogu.
Vidim da je već dosta ljudi pisalo o paušalcima, ja ću samo da se vratim na ovaj deo. Dakle ako nisi paušalac i vodiš knjige, onda nikako ne možeš tek tako da podižeš pare sa računa već sve mora da se pravda. To je zato što te ne oporezuju "paušalno" već po dobiti, a da bi znali kolika ti je dobit ne mogu da ti dozvole da skidaš pare tek tako.

Porez na dobit je isti kao za preduzeća, nije toliko strašno. Ono što je tragično to je da se doprinosi preduzetnika "knjigaša" određuju prema dobiti. Tako ako si recimo ostvario dobit od 2.4M dinara, sledeće godine ti poreska uprava donese rešenje da plaćaš doprinose kao da imaš mesečnu platu od 200.000 dinara, a doprinosi na platu od 200.000 dinara nisu malo. Zato sam rekao da ako sa uslužnim delatnostima probiješ promet od 3M dinara, odmah otvori DOO, jer je agencija u tom slučaju preskupa.

No ne vidim da sve to treba da te brine jer si očigledno idealan kandidat za paušalca.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat