Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 05. 2010.   #7
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
Vidim da je već dosta ljudi pisalo o paušalcima, ja ću samo da se vratim na ovaj deo. Dakle ako nisi paušalac i vodiš knjige, onda nikako ne možeš tek tako da podižeš pare sa računa već sve mora da se pravda. To je zato što te ne oporezuju "paušalno" već po dobiti, a da bi znali kolika ti je dobit ne mogu da ti dozvole da skidaš pare tek tako.

Porez na dobit je isti kao za preduzeća, nije toliko strašno. Ono što je tragično to je da se doprinosi preduzetnika "knjigaša" određuju prema dobiti. Tako ako si recimo ostvario dobit od 2.4M dinara, sledeće godine ti poreska uprava donese rešenje da plaćaš doprinose kao da imaš mesečnu platu od 200.000 dinara, a doprinosi na platu od 200.000 dinara nisu malo. Zato sam rekao da ako sa uslužnim delatnostima probiješ promet od 3M dinara, odmah otvori DOO, jer je agencija u tom slučaju preskupa.

No ne vidim da sve to treba da te brine jer si očigledno idealan kandidat za paušalca.
Hvala puno na svim savetima - ovaj forum je pravo osvezenje posle slepaca iz poreske uprave.

U svakom slucaju moram da otvaram pausalno - jer je kao sto kazes svaka agencija u kojoj se vode knjige preskupa. DOO mi nema smisla jer ne volim sva petljanja sa trosenjem sa racuna firme pravdanjem troskova i knjigovostvom.

Da li postoje neki nacin da ubedim "postene radnike" iz poreske uprave da mi usvoje zahtev da budem pausalac.

Alternativna metoda je metaforicna pretnja zatvorom ako mi ne dozvole da budem pausalac. Naravno sve na potpuno metaforicnom nivou tako da ne moze da se ni u kom slucaju protumaci kao iznudjivanje. Svakako da pretnju mogu i da realizujem - posto sam imao svedoke dok sam pricao sa doticnim covekom (ako se on moze tako nazvati) .... da mi je davao lazne obmanjujuce informacije zarad dobiti mesta na kome radi.

Sto je najgore pre par godina sam dobio plaketu za zasluge za razvoj svoje opstine ali kada treba da se makar tretiram kao i svaki drugi (a skoro svi su pausalci) slepac se trudi da me zeza za 200 din vise. Odnosno on misli da je za 200 din vise ali nije zaista toliko vec je vise oko 1 500 000.

Poslednja izmena od buksula : 29. 05. 2010. u 20:06.
buksula je offline   Odgovorite uz citat