Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 06. 2006.   #1
Baic
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 08.02.2006
Poruke: 114
Hvala: 2
6 "Hvala" u 6 poruka
Baic is on a distinguished road
Default Kesiranje u HTML file i 500error problem

Zbog velokog broja loada strana koje vuku iz baze mnogo podataka a source je krcat ogromnim brojem funkcija sto mi natera server da se slogira cim dobije preko 400 zahteva u minuti, primoran sam da ih prikazujem u HTMl formatu, tj. periodicno u odnosu na potrebu osvezavanja sadrzaja uz pomoc php aplikacije loadujem dinamicke strane i njihov sadrzaj snimim kao HTML stranice. I to u potpunosti resava problem sa loadom, server neoseca i daleko veci broj poziva html strana.

Ali povremeno se javlja jedan problem i nikako da shvatim gde gresam.

Za kreiranje stranica koristim sledece naredbe:
Kôd:
$filename = fopen ( "$strana.html" , "w+" );
fwrite ( $filename , "$sadrzaj" );  
fclose ( $filename );
unset  ( $filename );
a problem koji se javlja je sledeci, kada browser pozove stranicu server vrati 500 error.

Ako preko FTPa sa Total Comanderom obradim stranicu tako da je snimim u ANSI ili Unicode formatu server je prikaze, ali onda je botovi vide samo kao skup znakova iako se u browseru prikazuje kao html.

Strane bi inace trebale da budu u UTF-8 encodingu, problem se resi ako strane downloadujem i u nekom Web Editoru ih ponovo snimim kao utf-8, po uploadu vide se bez problema cak ih i botovi citaju.

E sada gde sam napravio gresku, ovo nisam do skora radio pa je moguce da sam nesto izostavio.
__________________
bre cbc fb

Poslednja izmena od Baic : 30. 11. 2006. u 15:12.
Baic je offline   Odgovorite uz citat