Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 12. 2010.   #15
MaxMagnus
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 26.11.2007
Poruke: 36
Hvala: 18
3 "Hvala" u 1 poruci
MaxMagnus is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
@maxmagnus: a sto ne bi spojio zadnja 2 dela? Meni to deluje kao najlogicnije... Zend\Controller\Dispatcher\ a klasu nazoves Dispatcher_Interface, pa ce ti onda posle biti class Moj_dispatcher implements Dispatcher_Interface {...} sto je prilicno jasno
trenutno resenje koja primenjujem je slicno, samo bez "_" karaktera. DispatcherInterface. razlog je komplatibilnost sa autoloader funkcijom koji ime klase "prevodi" u putanju pa se "_" ili "\" prevode u DIRECTORY_SEPARATOR

edit: zaboravih da obrazlozim zasto mi se ovo ne svidja. ne volim mesanje velikih i malih slova u imenu klase (vec se reci razdvajaju dodatnim karakterima _ ili \) iz razloga sto postoje odredjeni (vrlo korisni, ne bih sad da ulazim u detalje) scenariji kada je potrebno generisati ime klase a onda je tesko postici da je ime ispravno. ok, to verovatno nikad nece biti neka abstraktna klasa ili interface iz sasvim ociglednog razloga (ne moze se instancirati ni jedno on to dvoje) ali moram da se ogranicim u konvenciji imenovanja, da se takve stvari ne dozvoljavaju.

Poslednja izmena od MaxMagnus : 28. 12. 2010. u 01:15.
MaxMagnus je offline   Odgovorite uz citat