Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 01. 2006.   #17
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Prvo da vam se zahvalim na komentarima u vezi Vokabulara. U nekim stvarima smo vas poslusali, mnogo toga smo vec i sami imali u planu, a siguran sam da ce novih ideja uvek biti.

Ono sto mismeta su komentari tipa: "sto nema Ajax", "sto nema Rubby" i slicno.

U zivotu nikada nisam jurio za trenutnom modom, a nemam nameru da takav pristup sada menjam. To sto je nesto IN mene nimalo ne dotice. Dotice me samo nesto sto funkcionise, prakticno je i sluzi svrsi. Dobra stvar je sto smo se Igor i ja po ovom pitanju odlicno nasli tako da medju nama nema mnogo dilema na tu temu.

Dzidze cemo koristiti samo kao opcije, koje mogu da unaprede funkcionalnost ali nikada funkcionalnost necemo uslovljavavati koriscenjem dzidza.

Kada je web u pitanju zna se sta je su dzidze, a sta radi posao.

Vokabular ce danas-sutra dobiti malo Ajax-a, dodatak koji ce doneti neku prakticnu pomoc u pretrazi. Vremenom cemo dodavati slicna unapredjenja, ali necemo preterivati. Vreme cemo posvetiti bitnijim stvarima, prosirenju broja opcija, i dodavanju novih korisnih sadrzaja u Vokabular.

Kada je u pitanju diksusija o tehnologiji koja treba da stoji u pozadini Vokabulara, meni se najpre namece pitanje baze podataka. Vokabular, kao i svaki drugi recnik ima prilicno raznovrstan tekstualni sadrzaj, koji obiluje oznakama umetnutim u sam tekst, a koje su zanimljive za pretrage i analize, tako da se bas i ne uklapaju u relacioni model. O tome bi, recimo, moglo da se prica.

Na kraju da i ja iskoristim priliku da pozovem sve vas koji ste zainteresovani da nam se pridruzite u pravljenju Vokabulara. Dovoljno je i da se angazujete davanjem dobrih ideja

Poslednja izmena od Pedja : 25. 01. 2006. u 18:48.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat