Tema: Љуска
Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 06. 2008.   #46
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Lalaland Pogledajte poruku
Ajd' i na ovo da odgovorim kad sam se već uvukla u diskusiju.

Naravno da ne moraš da se složiš ni oko čega, nije u tome svrha (poenta) diskusije. Nadam se da ovo sve nisi shvatio kao neki napad na tebe lično, daleko bilo, bar sa moje strane.
Naravno da ne, hteo sam jednostavno da pitam: ko je to, gde i kada proglasio npr. rec "datoteka" za zastarelu?

Citat:
Što se mode tiče, verovao ili ne, sve je podložno istoj, čak i stvari za koje nikad ne bi rekao, kao što je na primer nauka. Ko to odredjuje? Kolektiv. Kolektiv je i taj kome komunikacija služi. A kad smo već kod komunikacije, svako je slobodan da koristi ili ne koristi reči koje želi, a da li će ih i drugi podjednako koristiti i razumeti, to je već posebno pitanje.
Možda sve reči nisu za javnu upotrebu ali i za takve postoje rečnici.
Lepo, samo ja nesto nisam fasciniran kolektivom niti sam ubedjen da je kolektiv u pravu uvek. Po meni stvar je jednostavna - ako je rec u recniku, onda je ispravno koristiti je? Nisam ni ubedjen u to da je nauka toliko podlozna modi, ne znam bas da ce sutra biti mozda moderno da je 2+2=4.1


Gledala si "Brojke i slova" nekad? Lepo onaj doktor proveri da li je rec u recniku, ako jeste, nema dalje rasprave tipa "Ali to nije moderna rec vise," itd. Bar se ja ne secam takvog slucaja.

Pogotovo ne znam da je rec "datoteka" vec zastarela?


I tako.. Brojke i slova.. malo da budemo i neozbiljni (I da sa razumemo: da ne bude ovo pogresno shvaceno.)

__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 05. 06. 2008. u 07:54.
degojs je offline   Odgovorite uz citat