Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 08. 2006.   #6
McChoban
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 60
Hvala: 3
4 "Hvala" u 1 poruci
McChoban is on a distinguished road
Default

Ono što je najiritantnije kod svega, je nepredvidivo ponašanje od browsera-do-browsera, u odnosu na parent. Valjda je zamišljeno da, kako god da podesim stvari u okviru parenta (dokle god nisam ubacivao neke fiksne dimenzije ili apsolutno pozicioniranje, naravno), one bi trebalo da budu ograničene samo na taj parent, a ne da "gledaju" šta ima "okolo", ili da se, što je još gode, parent gubi i menja ponašanje u zavisnosti od (rastegljivog) sadržaja. Svako ugnežđivanje je polu-nepredvidljivo, jer u svakom momentu browser može da istripuje da "100%" nije sto posto parenta, nego, recimo, stranice, ili nekog drugog pretka (isto važi i za ostale procente, i ne, nisam se frljao marginama i borderima, i da, znam kakav je box model ).
Nije samo u pitanju (ozloglašeni) Internet Explorer... Ni ovi ostali, mnogohvaljeni browseri, se nisu proslavili. CSS je sranje od standarda (mada, boljeg nema), a podrška još gora. Mislim da ću da batalim web programiranje i bacim se na Javu. Čekao sam momenat da mi tog bude preko glave, ali mislim da je potpuno-po-standardima-i-elegantan layout onaj koji će da presudi...
McChoban je offline   Odgovorite uz citat