Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 01. 2011.   #80
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Ovo sto cu napisati, nisam imao prilike da vidim da je neko pominjao ili pitao, a zasto nije moze biti samo dva razloga. Prvi, da se oni koji znaju plase da pisu o tome. Drugi, niko nema pojma o ovim stvarima, mozda sam zato i pokrenuo konsultantsku firmu

Elem, podpitanje koje imam za svakoga ko je protiv prodaje Telekoma, da li bi bio za prodaju ako bi se postigla dobra cena? Ako je odgovor potvrdan, onda je glavno pitanje - koja je to dobra cena za 51% akcija Telekoma?

Market cap madjarskog Telekoma je $2.9 milijarde, austrijskog Telekoma $6.2 milijarde, ili prema njihovom sajtu okruglo E4.69 milijardi (http://www.telekomaustria.com/ir/stock-chart.php). Da li je onda $2 milijarde za 51% srpskog Telekoma realna cena? I pritom uopste ne znamo koliki je dug Telekoma po raznim osnovama!

Mi smo narod koji je davno odlepio od stvarnosti, ona prolazi pored nas i mi nemamo pojma sta je to, odakle je doslo i kuda ide, i, da tragedija bude jos veca, tako smo ubedjeni da sve znamo.

Da se ne igramo pitalica i mog kasnijeg odgovora, da li ste u stampi culi za procenjenu vrednost EPS od $20 milijardi? Zapravo, samo za ove procene ste i mogli da cujete. Market cap najvece kompanije u CEE je ceskog CEZ-a, nesto preko E16 milijardi. Znaci, EPS, ovakav kakav je danas, gde je svaki remont 100% finansiran iz kredita sa olala grejs periodom, je najvrednija kompanija u pola Evrope???!!! Mi smo prsli, samo niko nece lepo to da kaze, da mozemo da krenemo ponovo i da gradimo bolje sutra.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
4 članova zahvaljuje oksite za poruku: