Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 05. 2008.   #22
madamov
novi član
Na probnom radu
 
Avatar madamov
 
Datum učlanjenja: 04.02.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 29
Hvala: 8
4 "Hvala" u 3 poruka
madamov is on a distinguished road
Default

Često koristim Gea tursov kombi prevoz do Zagreba, jednom u dva meseca najmanje. Imam klijente kod Sheratona i odem na ceo dan što znači da oni dođu po mene ujutru, uglavnom između 7 i 8, jednom su me kupili u 4 ujutru jer je jedna devojka išla na neki avion ranom zorom i procena o 4,5 sata je realna sa sve pauzom za kafu. Računica je vrlo jednostavna, maksimalna dozvoljena brzina na autoputu u Hrvatskoj je 130 Km/h za razliku od naših 120 Km/h, kvalitet puteva je neuporediv, uverićete se sami, a razdaljina između gradova je 400 Km. Tako sam uglavnom najaksnije do 12h kod klijenta, dogovorim se za vozačem za okvirno vreme povratka, radim recimo najmanje do 18h, nekad do 19h, kombi dolazi po mene i do ponoći sam kod kuće. Jedina mana je što od Zagreba vidim onih stotinak metara kroz Trpimirovu ulicu od ulice Kneza Branimira gde me obično kombi ostavi da ne bi kružio još pet minuta da me ostavi baš ispred vrata firme u koju idem. B)

Na granici nikada nisam čekao duže od pet do deset minuta. Bizi pomenu autobus, išao sam par puta autobusom dok Gea nije uvela redovnu liniju, uvek su nekome proveravali pasoš minimum po 15 minuta (meni je po pravilu uletao Niš ekspres sa linijom Bujanovac-Zagreb) i autobus se vuče 90 Km/h kroz Hrvatsku, ne sme brže, tako da onaj što krene ujutru u 7:30 stiže u 14:45 na stanicu u Zagrebu, a povratak je u 22:15 uveče što znači da ste tek oko 4 ujutru u Beogradu. Nikako ne preporučujem, razlika u ceni je minimalna.

Ljudi iz Gea tursa su veoma ljubazni i izaći će u susret, takvo je moje iskustvo, prvi put kada sam išao sa njima je vozač samo mene čekao do uveče, tj. vraćali smo se sami. Takođe, umeju da ubace i dva kombija u jednom danu ako tako odgovara putnicima, recimo jednom je bilo nas troje u kombiju koji je kretao rano ujutru, a u drugom koji je krenuo dva sata posle nas je bilo petoro.

I za kraj jedan link, mapa Zagreba.
madamov je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" madamov za poruku: