Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 03. 2006.   #15
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Citat:
Mogu ja obrnuto da trazim od tebe, navedi white paper gde je pokazano da PR utice na SERP. Moj pristup je da ne radim nesto u ciju efikasnost nisam siguran. Tvoj je pristup drugaciji. Zasto to nije OK?
Auh... pazi, izvlacis konkluzije iz nepostojecih premisa. To je jedan korak ka demagogiji Mislim da mozemo da se slozimo oko sledeceg:

1. Ne znamo sa sigurnoscu da li PR stranice utice na njen SERP
2. Ne znamo u kojoj meri utice (ako utice)
3. Znamo empirijski da kvalitet back-linkova utice na rangiranje stranice

Dakle, ako kvalitet linkova utice na strane, a pod tim se obicno podrazumevaju well-established sajtovi (koji po pravilu imaju visok PR), sta nam to govori?

Vidis, to je sve o cemu ja pricam... Dakle, da odgovorim na tvoje pitanje:
Citat:
Zasto to nije OK?
Nije OK jer ti kazes "Nonsens, PR je nebitan za SERP", sto je vrlo eksplicitna izjava iza koje jednostavno ne stoji nista cvrsto! Da bi rekao za nesto "nonsens", moras 110% biti siguran da si u pravu. A ti to jednostavno ne mozes biti. SEO se 90% zasniva na empirijskim rezultatima i nagadjanjima a 10% na utvrdjenim cinjenicama.

Ja kazem "Sam PR je nedovoljan da obezbedi dobar SERP, ali s obzirom da je PR posledica link building kampanje koja provereno utice na SERP, vrlo verovatno da je jedan od faktora u jednacini", sto je izjava data na osnovu gore navedenih premisa, i ja apsolutno ne moram da stojim iza nje u meri u kojoj ti moras prosto iz razloga sto nisam decidirano izjavio ni NE ni DA.

Nadam se da je sad jasnije...
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.
boccio je offline   Odgovorite uz citat