Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 09. 2009.   #36
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Ja ne znam sta se sad neka prasina digla oko toga kao da to svako nije znao i pre da se u Srbiji prisustvo oca na porodjaju placa. Dobro je sto se prica o tome, nadam se da ce konacno da se to vise nece tretirati kao "vanstandardna" usluga kao sto ni imati dobre uslove nakon porodjaja bez da se plati apartman ne bi trebalo da bude izuzetak vec pravilo. Ali sta je tu, kada je vec situacija takva, zeni treba da se u svakom pogledu olaksa porodjaj, prisustvom i obezbedjivanju dobrih uslova nakon porodjaja.

Ja sam sam zeleo da budem na porodjaju, nije to samo zelja moje zene. Muskarci koji to ne zele ni ne treba da budu, a iako ne znam i ne zelim da znam osecaj kada buduci otac ceka u hodniku, cesto i daleko od porodjajne sale jer ga ne puste na na dati sprat), niko ne moze da kaze "da je osecaj isti". Videti svoje dete odmah po rodjenju i videti dete umotano u peskir i ocisceno pa makar to bilo i samo par minuta posle porodjaja nikako ne moze da se poredi. Naravno, retko kad otac vidi dete nekoliko minuta posle porodjaja sem ako ga ne vidi odmah po rodjenju.

Razumem kada muskarac nije prisutan na rodjenju svog deteta samo u 4 slucaja:

1. Kada se zena poradja carskim rezom
2. Kada, kao sto je slucaj u Srbiji, mora da plati za prisustvo za porodjaj i ne moze da plati
3. Kada osoba zdravstveno nije sposobna (ali ne ona varijanta kada neko ne voli da vidi krv)
4. Kada je otac opravdano van grada/mesta gde se zena poradja i sprecen je da prisustvuje

Sve ostalo su samo izgovori

Btw. Zene su mnogo hrabrije od nas muskaraca, to se vidi ako nigde drugde onda na porodjaju.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat