Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 07. 2008.   #61
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Ja ti opraštam ovo, jer kao što i sama kažeš - još nisi majka.


Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Postoje razni edukativni programi baš za decu do 3 godine (serijal Baby Van Gogh, Baby Mozart... ) koji ne samo da zainteresuju decu već imaju i druge uticaje. Da si malo pogledala baby TV videla bi da tamo nije samo "šarenilo koje se razliva" već deca uče boje, relacije (ispred, iza, ispod...) kao i mnoge druge stvari.
Cinjenica je da se nisam udubljivala

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Pa to jedino ako hoćeš da ubiješ dete - daj malom detetu kestenje, čačkalice, vunicu A koja je alternativa? Knjiga? Pa i u knjigama su šarene ilustracije.
Pa nisam sigurna za ovo...sta je tako pogubno u lepljenju stipaljki i pravljenju recimo kutijica ili u pravljenju kapica od papirica, cvetica od vunice, slika od lepljenih semenki ili kravice od recimo plastelina.

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Sorry, ali ne znaš šta pričaš. Većina ljudi, da li zbog materijalne situacije ili iz nekih drugih razloga, bace decu u državne vrtiće a to je kao da si ih bacio u bunar. Ali zato postoje privatni vrtići gde se jako lepo radi, ali oni jako lepo i koštaju. Postoji i alternativa, da se deca prepuste babama i dedama, ali to je ravno katastrofi, apsolutno sam protiv toga.
Hum...zaista ne znam kakvi su danas drzavni vrtici ali sam to rekla iz razloga sto sam i ja isla u drzavni vrtic gde se sve to i radilo.
Za bake i deke...apsolutno se slazem.

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Samo da rezimiram, ne postoji žena ili čovek koji može da se posveti 100% detetu (a ako ima više od jednog deteta situacija je još teža), to je samo utopija većine budućih roditelja. I ne samo to - to je i velika greška, jer tako propadaju brakovi. Videćeš kada budeš majka, zavapićeš za par minuta za sebe.
To je OK i razumljivo. Detetu na kraju konca treba dati i neku slobodu a ne mu stalno visiti iza ledja. Bash zato i mislim da treba da se nauci nazovimo ih "fizicki-kreativnim" vestinama posto ce tada mnogo lakse da nadje zanimaciju kada nema nikoga da se 100% posveti njemu - makar to bilo pravljenje satora od delova namestaja, cebica i jastuka

No, da rezimiram. Rekla sam da nisam majka (daj Boze bicu ), sve sam ovo komentarisala na osnovu mog iskustva odnosno mog detinjstva. Sa druge strane, ja sam verujem imala veliku srecu posto mi je majka pedagoski radnik koji je ceo zivot radio sa decom razlicitog uzrasta pa je verovatno pristupala vaspitanju malo drugacije od vecine roditelja koji verujem vaspitavaju decu pretezno po instinktu i sopstvenom iskustvu - sto je i prirodno i kako cu na kraju i ja da pristupim. U svakom slucaju sam veoma srecna zbog iskustava koja sam imala, i kada budem u prilici, pokusacu da ta iskustva prenesem i na svoju decu

EDIT: mislim da tu ipak ima uticaja i to sto sam jedino zensko u raspravi o vaspitanju koju vode muskarci
__________________
HomeOfWeb | BLOG: (hrk)pljuc.com

Poslednja izmena od conica : 24. 07. 2008. u 01:50.
conica je offline   Odgovorite uz citat