Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 06. 2006.   #10
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Hvala za komentare. Ima ovde što-šta da se nauči. Šta bi tek bilo da sam postovao neko složenije parče koda

@Ivanhoe

1. 100% si u pravu, ne sećam se kad sam zadnji put uneo pogrešno ime promeljive. Ta provera se može tretirati suvišnom, ali ipak nek ostane. Samo ponavljanje treba saseći.
2. Tek sad čujem za extract(). extract($this->vars, EXTR_SKIP) radi isti posao.
3. Jedino što može da se uradi, a da se izbegne copy paste je da se unutar fetch() metoda koristi includeTemplate() direktno (jer display u stvari radi samo to).

@Robi-Bobi - problem sa tvojim pristupom je što promenljive koje koristiš u templateime moraju da budu u istom scopeu gde se vrši include templatea. U većini slučajeva možeš da namestiš takvu situaciju, ali je to po meni nepraktično. Recimo samo da znam bar jedan pristup gde je takav pristup kamen oko vrata (da sad ne opisujem kako i šta, može da potraje). Ovako jednostavno sve template promenljive uguraš u scope za koji si 100% siguran da će biti dostupan templateima i to je to.

Ne trimuje se vrednost promenljive već njeno ime. Whitespace ionako ne možeš da imaš u imenu promenljive.

Što se vraćanja vrednosti tiče ova klasa baca exceptione u originalnom obliku, ali pošto toga u PHP4 nema samo zamenio sa return false. Ko voli nek proverava
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat