Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 03. 2010.   #16
Gradic
novi član
 
Datum učlanjenja: 27.02.2010
Poruke: 2
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Gradic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao RadoslavN Pogledajte poruku
Pozdrav.

Ono sto mene zanima je, sta sad da radimo ja i mnogi drugi koji smo znali samo za 10% preko tih famoznih 1 500 000 dinara?

Ocigledno, ne mozemo da ocekujemo da nikada necemo doci na lager. Licno, bavim se E-poslovanjem od 2007me i ovo je prvi put da sam probio limit. Nisam placao taj porez od 20% jer nisam znao za njega.

I sta sad da radim? Da odem u poresku da prijavim godisnji porez? Jasno je da ce mi nakaciti 20% za ovu godinu ali sta je sa prethodnim godinama?

Da li ce mi uopste dati priliku da platim za ovu godinu ili odmah moram u zatvor?

Sta raditi??
I mene to navodi na razmisljanje (kao sto verujem i vecinu ostalih koji zaradjuju preko neta).
Ja nisam do sad cuo od nekog da je prijavljivao te prihode na mesecnom nivou a samim tim i na godisnjem ( bilo da je primao cekove ili direktno na racun novac).
Citao sam da ce u drugoj polovini godine biti omoguceno prijavljivanje za porez i placanje tog istog poreza i preko neta.Dali ce ista od toga biti i kako ce to sve izgledati ,ne znam zaista.
Sama pomisao na sadasnji zakon po kome bi se sad svakog meseca trebao obracunavati porez od 20%(koji budimo realni uopste nije mali) i taj isti uplacivati svakog meseca je malo glup. Bolje bi bilo da se na kraju godine obracuna i taj od 20% pa onda i taj od 10% ako se predje odredjena granica.
Onda takodje me muci, da li i koliko se placa PIO i zdravstveno ako je u pitanju fizicko lice koje zaradjuje na taj nacin.

Poslednja izmena od Gradic : 03. 03. 2010. u 20:54. Razlog: Slovna greska
Gradic je offline   Odgovorite uz citat