Tema: Div+css
Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 11. 2006.   #25
dee
Domagoj Horvat
Expert
 
Avatar dee
 
Datum učlanjenja: 24.07.2006
Lokacija: Zagreb
Poruke: 502
Hvala: 22
10 "Hvala" u 8 poruka
dee is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za dee
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Znate gde pravite grešku? Vi bi da naučite sve za jedan dan. Zbog takvih se i pišu knjige "Learn Brain Surgery in 24 hours", ali to je totalno pogrešan pristup.

Kada čitaš nešto, recimo CSS specifikaciju, tutotijale... prvo što ćeš da uradiš je da otvoriš editor i pišeš. Pa probaš, šta se desi kada je margin: 0 21%; a šta kada je margin: 0 35%; Pa ćeš tako najbolje da vidiš razliku i biće ti najjasnije.

Ne možeš da pročitaš 10 chaptera i da sve kapiraš, moraš kao što penzioneri podvlače dok čitaju dnevne novine - tako i ti da stvarno i probaš bar 70% od onoga što čitaš. Tako se uči. No hard feelings
svidjelo se nekom ili ne, ali uvijek se svede na ovo

mrvu offtopica, ali kako smo krenuli, i nije bas...

pije godinu dana zaposlim se ja (part time) u jednoj firmi koja forsira tableless kao default. kako mi je bazicni poso u drzavnoj firmi (isto oko weba, ali smijurija od weba), a znamo svi kakve su drzavne jasle, tromo i sporo, nisam se susreto sa konkretno CSSom toliko koliko treba za jedan dobar tableless. I, upadnem ja u novu firmu, uzmem novi projekt, kazu ljudi 'mi sve tableless, jel to ok s tobom?', ja ko CSS guru -> 'kako ne bi bilo, pa to se podrazumijeva!' i onda krece -> pisem PHP pozadinu, a u medjuvremenu, isprintam si CSS Reference sa w3c.org i citam prvo da uopce ulovim opci koncept, citam u tramvaju, busu, na wc-u, cak i u vlaku dok sam putovo curi (sadasnjoj zeni) u Beograd. i normalno, cim sam ulovio 'o cemu se tu radi', sati i sati blejanja u monitor i probavanja. ama bas nista nisam naucio bez da konkretno probam, pozelim stoput razbit monitor kad ne kontam ili ne divim se svojoj pameti kad uspijem naterat container da se siri kako treba i ko debil probavo i iste stvari milion puta ne bi li mi jednom za svagda usle ne u glavu, nego u ruku. zato bi reko da treba probat i 170% a ne samo 70%

alzo, primjeri, primjeri, primjeri... i onda ovo sta kaze mungos -> lagano se napreduje i dolazi do nekog svog, ajde recimo to tako, stila...

sve van toga je nista...
__________________
postoje ludosti bez kojih je nemoguce ljudsko dostojanstvo
dee je offline   Odgovorite uz citat