Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 05. 2007.   #2
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Mislim da je ovo jedna sjajna tema koja otvara citav nov niz problema.

Ja sam od onih koji uplacuju neku mizeriju od sume u drzavnu penziju. Nisam od onih koji ne razmisljaju od buducnosti, naprotiv, veoma me brine sta ce biti za par (desetina) godina. Medjutim, tu postoje odredjeni problemi ...

Drzavna Penzija
----------------
Nemam pojma kakvi su vazeci zakoni, niti kakvi ce biti u trenutku kada mi eventualno dodjemo do te penzije. S tim u vezi, vecina ljudi danas jednostavno prijavljuje neku minimalnu platu (10k din), i uplacuje iznos od 75% iste u drzavni fond. Ja licno ne bih imao nista protiv da uplacujem vise kada bih imao makar neke iluzije da cu jednom videti te pare. Nazalost, kao i vecina ljudi vrlo sam skeptican sto se toga tice.

Privatni Penzioni Fond
---------------------
Ovo je koliko znam popularno i u Evropi a ne samo kod nas. No, razliku od evropskih osiguravajucih kompanija koje imaju bogatu tradiciju, nase novoosnovane firme koje se bave osiguranjem mi ne ulivaju ni truncicu poverenja. Na primer, vec neko vreme me jure agenti delta osiguranja (koje uspesno kuliram), a evo, bas danas sam diskutujuci sa ortakom na tu temu pomenuo Karica. Ko mi garantuje da se u nekoj buducoj konstalaciji politickih snaga sa Miskovicem (Delta Korporacija) nece desiti isto sto i sa Karicem? Sta ce onda biti sa kintom u bankama i osiguravajucim kucama? U ovoj drzavi je sve moguce, neki put ti uzmu svu imovinu, neki put kintu iz banke ... mozda su osiguravajuce kuce next big thing

Sve u svemu, nisam pametan, ali i mene veoma interesuje sta ce ostali ljudi reci na ovoj temi.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat