Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 01. 2011.   #47
Aleksandar.Ilic
old school
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.04.2006
Poruke: 464
Hvala: 39
48 "Hvala" u 28 poruka
Aleksandar.Ilic is on a distinguished road
Default

kad budem mogao da programiram u ćirilici, koristiću je i za stručne diskusije..

Nego
Citat:
Да ли има смисла кренути са израдом ЦМС у јави?
Za tebe nema smisla.. prvo moras da znas sta hoces. Ja ne mogu da ti kazem da li nesto ima smisla za tebe. U ogromnom broju slucajeva, posao ti zavrsava vec neki gotov cms. A ko sto neko rece, nije svaki cms dobar za sve. A neki ne valjaju ni za sta.

Da li je isplativo ili ne? To ces samo ti znati kad zavrsis..
Da prodajes licence za cms u srbiji i da kostaju 1000e? Iskreno, svasta je moguce.

A inace, bas me zanima koliko ti uopste znas o cms-ovima? Koji tip cms-a ces da razvijas? Sa kojom bazom? Za koji tip poslova. Za koju velicinu sajtova?
Ne mozes bas na isti nacin da uradis cms koji treba da upravlja sa 1000 sajtova i sa jednim sajtom.
Pa koliko znas o tipovima sadrzaja? Kakve tipove sadrzaja zelis da podrzis? Koju kolicinu sadrzaja? Da li ce ti cms raditi samo sa diskretnim tipovima sadrzaja ili sa relacionim tipovima?
Da li ce imati versioning? Kakav tip doticnog?
Sta je sa workflow? Obican linearni ili nesto komplikovanije ili bez njega?

Citat:
Да ли има смисла кренути са израдом ЦМС у јави? Интересује ме да ли је то исплативо, тј. да ли је лакше урадити то у пхп или у јави. Који су то познати ЦМС урађени у јави? Колико су популарни?
Citat:
Интересује ме да ли је то исплативо, тј. да ли је лакше урадити то у пхп или у јави.
Isplativost nema veze sa javom ili php-om. A izgleda da ti ne znas ni jedno ni drugo.
A inace cms-ovi (licenca) kostaju od 100 do preko 100k evra


Citat:
Који су то познати ЦМС урађени у јави? Колико су популарни?
PHP
Drupal, wp i joomla su extremno popularni. Cak je eto i Microsoft poceo da koristi WP.

Java:
alfresco, nuxeo. Mislim da je i Oracle CM u javi, Vignete je bio u javi, ali njega su nesto utopili u druge proizvode.

Liferay je kolko tolko popularan, cujem dosta cesto za njega
__________________
Vesti sa juga --- BizBuzz
--- Vas mali oglas
Aleksandar.Ilic je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Aleksandar.Ilic za poruku: