Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 03. 2011.   #32
_korso_
profesionalac
Qualified
 
Avatar _korso_
 
Datum učlanjenja: 21.06.2007
Poruke: 166
Hvala: 27
42 "Hvala" u 23 poruka
_korso_ is on a distinguished road
Default

Pogledao sam malo sw za Mac i uporedio sa ovim sto koristim sada.
Ono sto sam nasao je, da za skoro sav sw koji koristim trenutno, imam isti za Mac.

Izuzeci su:
1. WinMerge (ima dosta free zamena)
2. Notepad++ (za njega nisam nasao nijednu free varijantu)
3. HeidiSql (uzecu ovaj novi Mysql alat - ne secam se kako se zove, ako ne neku light web varijantu, ionako sav tezi posao radim iz konzole)
4. Total commander (nisam ni trazio neku alternativu koja radi slicno)
5. LibreOffice ili OpenOffice, mada to i ne koristim, vise koristim google apps

Ono sto po meni izdvaja Mac racunare je manje-vise pored odlicnog marketinga, visoke cene, pre svega kvalitetan hw i ta upeglanosti UIa. Ima cak i mnogo kvalitetnijeg hw od istih i u svetu PCa, ali sustina je da je OSX i pakovan samo za taj mali procenant hw (ko sto rece i jablan). Pa onda nije mnogo tesko da sve bude tako upeglano.
Ali ono sto stoji, da Mac jeste kvalitetan u svakom pogledu, stoji.

Sve u svemu cuo sam dosta stvari ovde koji jesu korisne i interesantne (ako jos ko ima nesto da doda, neka puca ).
Drago mi je sto nismo skrenuli sa teme. E sada ono sto ostaje na meni jeste da se odlucim u narednim danima, sta da uzmem, da li zagrizem jabuku ili da se drzim proverenih kombinacija (s tim sto sa Dellom bih uzeo jaci hw i imao veci broj i izbor eksternih prikljucaka, ali i imao cimanja dok ga podesim na Linuxu ... takodje i ne znam koliko bi njemu baterija trajala, dok je kod MBP satnica impresivna).

I jedno i drugo ima kako dobre tako i lose strane, pa cu videti.
__________________
Twitter
_korso_ je offline   Odgovorite uz citat