Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 03. 2011.   #33
Bojan Zivanovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Bojan Zivanovic
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Pančevo - Pariz
Poruke: 287
Hvala: 6
8 "Hvala" u 8 poruka
Bojan Zivanovic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Bojan Zivanovic
Default

Koristim MBP za web development, i radim u firmi gde svih 20ak radnika koristi Mac (mada Mac generalno vlada medju Drupalcima, na svakoj konferenciji se broj ne-Mac i ne-ThinkPad laptopova može izbrojati na prste).

Jednom kada se navikneš na taj kvalitet hardvera, nema nazad. Baterija nenormalno dugo traje, a ekran je prosto fenomenalan. I to će ti reći svako ko je koristio Mac.
Naravno, sve ovo postoji i u PC svetu, ali itekako mora da se plati, pa tu nestaje priča o Mac-u kao osetno skupljoj opciji (kvalitet košta i to ti niko neće dati za 600 evra).

Koristio sam isključivo Linux godinama, a onda se vratio na Windows (i fan sam sedmice), i ne oduševljavam se previše Mac OS X-om, ali stoji to da je lep, stabilan, UNIX ispod haube (sve linux alatke koje su mi nedostajale na Windowsu ovde imam). Software do sada nisam plaćao (probao sam sve te "fancy" editore, i vratio se na Komodo Edit). Takodje, instalacija programa mu je stvarno jednostavna (prevlačenje ikonice u Applications folder) i to je nešto što me svaki put oduševi.
Instlirao sam i MacPorts i koristio ga 5-6 puta, svaki put bez problema.

Možda bih instalirao još neki OS (Linux i Windows su uvek opcija), ali hardvera se ne odričem.

Sledeći je sigurno Air sa SSD-om, razlika u brzini je osetna.
__________________
The knack of flying is learning how to throw yourself at the ground and miss.
Bojan Zivanovic je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Bojan Zivanovic za poruku: