Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 08. 2011.   #1
slavkan
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 29.08.2010
Poruke: 201
Hvala: 10
640 "Hvala" u 14 poruka
slavkan is on a distinguished roadslavkan is on a distinguished roadslavkan is on a distinguished roadslavkan is on a distinguished roadslavkan is on a distinguished roadslavkan is on a distinguished road
Default Opet taj charset

Mukama nikad kraja kada je u pitanju upisivanje u bazu i prikazivanje slova sa kvakicama (pri tome mislim i na cirilicu). Koristim mysql bazu i evo sta sam ja sve podesio:

1. U phpmyadmin-u sam za Collation baze kao i za Collation svih kolona u tabeli koje su mi potrebne da se prikazu podesio na utf8_general_ci. Napominjem da moram da dozvolim prikaz i cirilice i latinice na webu u zavisnosti kako ko popuni taj odgovarajuci formular koji cu prikazivati.

2. Na stranici na kojoj treba da prikazem te podatke iz popunjenog formulara sam dodao naravno i ovo:
Kôd:
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8"/>
E sad ako to ostavim ovako dobijem delimicno resen problem, a to znaci da ja na webu imam prikazanu i cirilicu i latinicu kao i slova sa kvakicama ali u bazi imam ona cudna slova :
Kôd:
шашиваревић шашиваревић
3. Ako uradim to da u moj config fajl u kome su mi podaci za konekciju na bazu dodam sledece:
Kôd:
mysql_query("SET names 'utf8'");
mysql_query("SET CHARACTER SET utf8");
mysql_query("SET COLLATION_CONNECTION='utf8_general_ci'");
nekim cudom u bazi dobijem ono kako bih zelio da imam, ato je fino upisana i cirilicna i latinicna slova sa kvakicama ali kada to zelim da prikazem na webu umesto cirilicnih slova i slova sa kvakicom tu su upitnici , ostala slova ispise u redu.

Molim da neko pomogne da resim ovaj problem. Postoji li neki nacin da se resi ovo "odjednom" i za cirilicna i za latinicna slova sa kvakicama. Unapred zahvalan !
slavkan je offline   Odgovorite uz citat