Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 06. 2005.   #8
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

mongos, ES zauzima poziciju koju zauzima, niko to ne spori, mislim da je pravo DPT da sebi zauzme poziciju koja je ostala upražnjena?

Iskreno ne razumem logiku "zašto ovo kada to već postoji"? Stvarno se trudim da razumem. Zašto google kada je postojao altavista? Zašto Linux kada postoji Windows? Možda imamo drugačije viđenje situacije, perspektive i pravca razvoja. Najiskrenije na svetu, mislim da DPT ni u kom slučaju ne predstavlja konkurenciju ES čak ni alternativu jer ES ostaje ES (gde god da ide) a DPT pokušava da se pozicionira u svom prostoru. BTW, mogu samo da zamislim "priču" sada na ES mods Ne znam zašto su neki od prvog dana počeli poređenje sa ES i stalno me teraju da objašnjavam. Da li se na ES priča o DPT? Da li se na ES priča o DZ ili DNK?

Ja sam otvoren za sve predloge, tako su i nastali neki forumi ovde koji nisu bili planirani jer postoji bar inicijalno interesovanje a može da se svrsta u kategoriju razvoj. Nije bila ideja da krenemo sa 100 foruma u kojima će postojati po 1-2 poruke. Logičnije mi je bilo da krenemo sa manjim brojem foruma, koji će su, u zavisnosti od razvoja situacije, interesovanja... "cepati" na podforume ili gubiti status posebnog foruma i "spajati" sa drugim forumima.

Tako je i nastao forum Web design & usability koji bi trebao da se fokusira na teorije, eksperimente, ideje i pravce razvoja web dizajna i "usability" kao neodvojivog dela.

Advertizing je posebna kategorija i teško može da se svrsta u dizajn, pre je menadžerski zanat nego kreativnost.

Ideja je da zaokružimo faze razvoja projekta: Design, Development, Setup, Maintenance & Marketing. Tako su i napravljene grupe.

Forum koji predlažeš: "odnosi sa klijentima" mislim da pre zaslužuje 2-3 kvalitetne teme u e-Business forumu nego zaseban forum.

Namerno sam spojio xhtml, js, css, dhtml u jedan forum jer jedno bez drugog ne priča. Svi su usko povezani. XML je kao tehnologija koja preuzima dominaciju zaslužila sopstveni forum, a ne znam zašto si AJAX stavio tu kada više pripada forumu JS, CSS, DHTML.

Za flash priznajem da sam u dilemi jer je flash originalno dizajnerski alat, ali je toliko napredovao da mu je pre mesto u grupi "Razvoj". Mislim da se i Macromedia opredelila da forsira development smer razvoja Flash-a, pa ću stoga najverovatnije i da ga premestim u grupu razvoj.

Vektorska i bitmap grafika je pokrivena forumom grafički dizajn, a ostali dizajn forumi koje predlažeš su u ovom trenutku previše razuđeni pa bi se diskusije rasplinule na sve strane bez jasne granice gde šta pripada. Osim toga, reče da ne treba da "otimamo" te stvari od DZ i DNK. DNK je baš to podelio na sitna crevca.

Showroom može biti vredan deo sajta dok god ne budemo morali da komentarišemo sajtove "moj prvenac" pri čemu na strani stoji "under construction".

Ja stvarno ne vidim gde si ti video i F od fotografskih foruma?

Dakle, nadam se da sam ovaj put bolje objasnio ideju svega ovoga, hvala na sugestijama, da čujemo šta drugi imaju da kažu povodom ovoga.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat