Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 12. 2009.   #25
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

@Dejan
Da ne ulazim puno u detalje...naravno da sam se salio ali sam i imao razloga za salu, fala bogu. Ono sto vidim kod cele ove situacije je sledece:
Novi virus se razlikuje od sezonskog po tome sto je, kao sto rekoh, 5 puta zarazniji ali i daleko lakse klinicke slike obolelih.
Ko je zdrav ko nije...pa ako nisi godinama isao kod lekara jer nisi imao potrebu za tim, onda si sigurno zdrav. Poznato ti je da bilo koji hronicni bolesnici na njihovu zalost prosto vise kod lekara danima, nedeljama, mesecima, godinama. Ne bih da nabrajam sad razne hronicne bolesti, znaces i sam.
Zasto je svaki virus, pa i virus gripa, ovoga ili onoga opasan kod hronicnih bolesnika? Zato sto je svima njima njihov imuni sistem bitno oslabljen stalnom borbom sa tom hronicnom bolescu...i tu je sad opasnost svakog a pogotovo ovog h1n1. Karakterise ga brz prodor duz celih pluca sto u velikom broju zavrsava fatalno. Znaci i u tom delu se razlikuje od klasicnog, koliko sam imao priliku da se obavestim.
Ali, kazem, nema razloga za brigu kod zdravih osoba...imuni sistem to sve lepo odradi.
Evo setih se jos necega u vezi imunog sistema...poznato ti je da stari ljudi koji su gotovo zdravi umiru od obicne gripe. Iako nisu bolesni, sama starost je ta koja slabi imuni sistem. Zato su i oni u rizicnoj grupi. Dakle, sve je u imunom sistemu koji kod prosecnog zdravog coveka pobedjuje virus bez teskoca.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat