Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 12. 2009.   #27
filtod
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 27.07.2007
Poruke: 22
Hvala: 0
2 "Hvala" u 2 poruka
filtod is on a distinguished road
Default

Od samog početka kada se virus pojavio i kada je započeo proces utvrđivanja terapije primenom antivirusnih lekova, kao i preventivne vakcinacije počeo sam da pratim i prevodim relevantne članke koje objavljuje SZO ili Evropska agencija za lekove.
U jednom od članaka, odmah po završenom tenderu, objavio sam kompletan prevod registracije Novartisove vakcine http://blog.mojlek.com/blog/2009/11/...1n1-za-srbiju/.
Nekoliko drugih članaka odnosi se na bezbednost vakcine.
Ja sam takođe otac dvoje dece i želim da sve vas koji ste roditelji, a i one koje to nisu, podsetim da su naša deca primila (a bogami i mi, a koje je bio u vojsci, bar u moje vreme, ništa nije pitan) nekoliko vrsta vakcina, neke već u prvim mesecima života. Neke od ovih vakcina su davane i oralno, što znači da se radi o oslabljenim živim viruima.
Ove vakcine sprečavaju pojavu zaraznih bolesti koje su inače bile teške, smrtonosne ili su ostavljale trajne i teške posledice (ni Teodor Ruzvelt nije izbegao polimijelitisu). Hepatitis, tuberkuloza, polio, zauške, boginje...
Proizvođači ovih vakcina su isti oni koji sada proizvode i vakcinu protiv novog gripa i koji svake godine proizvode vakcinu protiv sezonskog gripa.
Samo iznosim činjenice, bez želje da zvučim kao neko ko brani poziciju ovih proizvođača ili se suprotstavljam odluci da se neko ne vakciniše. To je potpuno lični izbor, ali ovaj izbor treba da bude napravljen na osnovu konsultacije sa vašim lekarom, a ne na osnovu mišljenja javnosti.
__________________
Filip Todorović
filtod je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" filtod za poruku: