Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 10. 2009.   #61
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao pkrstic Pogledajte poruku
Ne slazem se sa bluesmanom do moram da znam kako funkcionise kod da bih ga koristio, jos manje me je interesovao Smarty. Bitno je da radi ono sto se od njega ocekuje i na nacin na koji se ocekuje.
Rekoh da sam proveravao šta generiše jer mi je optimizacija bila jako važna, a to "kako radi" mi se vuče još od detinjstva kada nisam imao ni jednu igračku duže od par dana jer sam "morao" da je otvorim da vidim kako radi. To je samo običan moj "trip"

Citat:
Originalno napisao pkrstic Pogledajte poruku
Takodje smatram da je Smarty gubljenje vremena, i da je dovoljan cist php. Da se razumemo Smarty je dobro zamisljen ali po mom misljenju nepotreban, jer dosad niko dizajnera nije naucio da kodira, kao so ni jedan porgamer nije postao dobar dizajner, cak sta vise ne bih ga preporucio pocetnicima jer im je tesko da shvate kako to funkcionise.
Da ne pričamo šta je smarty i čemu služi, ali činjenica je da on nije samo za dizajnere. Možda je to stvar navike, ali daleko mi je pregledniji smarty view nego neki php prepun <?php ?>, koliko god koristili skraćene tagove.

Kažeš "niko dizajnera nije naučio da kodira", možda je i to tačno, ali je zato "mulijarda" (keyword) dizajnera naučila da koristi smarty i lako razume šta je foreach, šta je if - else. Ne verujem da je iko imao planove da uči dizajnere da kodiraju, niti su dizajneri imali puno entuzijazma za učenje, ali su i jedni i drugi srećni što su se našli "negde između". Osim toga, daleko je lakše i dizajneru da koristi smarty tagove nego da mu daš neki "čist php" view da od pravi template. Takođe ne znam sa kakvim si početnicima ti radio, ali oni sa kojima sam ja imao posla su naučili lako smarty za par dana.

Osim toga i sam kažeš "Ne slazem se sa bluesmanom do moram da znam kako funkcionise kod da bih ga koristio", a u sledećoj rečenici kritikuješ smarty "...ne bih ga preporucio pocetnicima jer im je tesko da shvate kako to funkcionise", pa jel' onda važno ili nije važno da se zna kako to funkcioniše da bi mogao da koristiš? Mislim da smarty dizajneri znaju sasvim dovoljno, i više im nije ni potrebno osim ako nemaju neku izrazitu želju da vide "šta je unutra".
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat