Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 10. 2011.   #1
Nemanja Avramović
emperor Selassie
Grand Master
 
Avatar Nemanja Avramović
 
Datum učlanjenja: 20.10.2006
Lokacija: Mladenovac
Poruke: 754
Hvala: 361
576 "Hvala" u 88 poruka
Nemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko MSN za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko Yahoo za Nemanja Avramović
Default Java i refleksija

Pravim neki (kao) DB ORM za SQLite (prvenstveno da bih naučio nešto) pa imam sledeću situaciju:

1) (Apstraktna) Klasa SQLiteORM
2) Korisnik iz nje nasledi svoju klasu: Class MojObj extends SQLiteORM i definiše ime tabele i custom funkcije, relacije etc...
3) Kad korisnik u kodu ima:

Kôd:
MojObj obj = new MojObj();
obj.where('kolona', 'vrednost').get();
Ovo treba da mu vrati niz objekata klase MojObj ako ima više rezultata, ili jedan objekat klase MojObj, ako ima jedan rezultat, naravno. Ovo za niz ili jedan obj može da se radi i sa dve f-je, nebitno je.

Međutim, kod za f-ju get() je u klasi SQLiteORM tako da verujem da meni ustvari treba refleksija jer pravim nove instance objekta izvedene klase.

Može neki primer refleksije, tj. kako iz koda natklase (mada je to ustvari objekat potklase, ali ja pišem taj kod u mojoj natklasi) napraviti objekat potklase i pročitati/upisati neka (public, možda neka budu i static, polja), odnosno pozvati neku funkciju? Da li je ovo uopšte moguće uraditi? U PHP-u je moguće jer on nije toliko striktan sa tipovima kao Java npr.
__________________
Moj portfolio sajtić | wat?
Nemanja Avramović je offline   Odgovorite uz citat