Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 10. 2007.   #4
Misha
profesionalac
Qualified
 
Avatar Misha
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 189
Hvala: 17
14 "Hvala" u 11 poruka
Misha is on a distinguished road
Default

Na zalost custom error handleri ne presrecu Fatal Errors:

Citat:
The following error types cannot be handled with a user defined function: E_ERROR, E_PARSE, E_CORE_ERROR, E_CORE_WARNING, E_COMPILE_ERROR, E_COMPILE_WARNING, and most of E_STRICT raised in the file where set_error_handler() is called.
A nepostojeca f-ja je Fatal Error, ili E_ERROR. To npr. mozes da proveris sa error_reporting(E_ERROR) - vratice gresku, a za bilo koji drugi tip greske nece vratiti gresku za tvoj slucaj

Pada mi na pamet jedno resenje, nije jednostavno al ako ti ovo bas treba mozda vredi probati ... Prosto ideja je da bi mogao da koristis log file da detektujes Fatal Error.

Iskljucis prikazivanje gresaka (iz php.ini ili error_reporting
(0)) Onda ukljucis logovanje (php.ini opcija log_errors na 1, error_log je ime log file-a) Napises neki tip CRON-a koji parsira log periodicno i salje ti email ili sl kad se pojavi fatal error.

Nisam siguran da li ti ovaj scenario odgovara ali to je jedini nacin koji mi pada na pamet da zakacis event handler na fatal error ... problem je sto fatal error MORA da zaustavi skriptu tako da u samoj skripti mislim da ne mozes nista da napises.
Misha je offline   Odgovorite uz citat